Drewniana podłoga w domu – na co zwrócić uwagę?

podłoga deska w domu

Drewniane podłogi to znak rozpoznawczy smaku, stylu i tradycji. Połącz to z jego wytrzymałością i łatwością czyszczenia, a będziesz doskonałym wyborem dla każdego domu.

Tania drewniana podłoga do domu

Twoje podłogi bardzo dobrze sobie radzą! Od pazurów zwierząt domowych podczas gry przykuwania po krzesła ciągnięte przez pokoje w celu budowy fortów, osoby z aktywnymi domami wiedzą, że mogą zdarzyć się zadrapania, wgniecenia i zadrapania. Oto jak wybrać najlepsze drewniane podłogi dla Ciebie i Twojej rodziny.

Krok 1: Poznaj różnicę między litym drewnem, drewnem inżynieryjnym i laminowanymi podłogami drewnianymi.

Lite drewno liściaste to natychmiastowy klasyk. Każda deska z litego drewna stanowi, jak można się domyślić, solidny kawałek drewna. Daje to możliwość wykańczania podłogi w dowolnym momencie. Jeśli masz wiele dużych psów lub inne sytuacje, w których wiesz, że zadrapania są nieuniknione, możliwość renowacji podłogi jest świetnym atutem. Ponadto możesz zmienić wygląd swojego domu, wybierając nowy kolor podczas ich odnawiania!

Kiedy stosować: Podłogi z litego drewna należy montować w pomieszczeniach o kontrolowanej temperaturze i wilgotności.

Podłoga drewniana to standard w klimatycznym domu

Konstruowane drewniane podłogi to kolejna świetna opcja dla Twojego domu. Są wykonane z prawdziwego drewna i wzmocnione konstrukcją krzyżową. Ten rodzaj podłogi jest odporny na rozszerzanie się i kurczenie w wyniku zmian wilgotności.

Kluczowa zaleta: Drewno inżynieryjne ma ten sam świetny wygląd co lite drewno, a ponadto można je instalować na wiele sposobów na dowolnym poziomie domu.

Laminat do drewna jest jedną z najtrwalszych opcji i utrzymuje ten piękny wygląd drewna, który wszyscy kochamy. Chociaż nie można go wykańczać jak litego drewna, jego warstwa ochronna jest odporna na zadrapania i zadrapania, zapewniając długotrwałe piękno.

Na co zwracać uwagę: Wybierz opcję, która jest w 100% wodoodporna, zatrzymująca płyn na powierzchni, aby chronić podłogi i podłogi. Dodatkowa korzyść: można go zainstalować w dowolnym miejscu w domu, nawet w piwnicy.

Podłogi z twardego drewna

Krok 2: Przejdźmy teraz do zabawy!
Kolor i wykończenie:Rozważ kontrast. Spójrz na wykończenia w planowanym pokoju. W przypadku kuchni zwróć uwagę na kontrast między szafkami, blatami, a nawet urządzeniami. Wybierz kolor podłogi i wykończenie, które nada ton wszystkim pozostałym kolorom w pomieszczeniu.

Planuj naprzód. Dla aktywnych gospodarstw domowych styl nie jest jedynym aspektem do rozważenia! Jasne drewno faktycznie kryje zadrapania skuteczniej niż ciemniej, a styl drewna z dużą różnorodnością kolorów jest bardzo kryjący. W przypadku wykończeń matowy lub satynowy jest najlepszym wyborem zamiast błyszczącego, ponieważ pozwala na jeszcze lepsze wtopienie rys.

Solidna podłoga drewniana do domu

Zwróć uwagę na teksturę. Tekstura może również odgrywać ogromną rolę w ukrywaniu zadrapań i zadrapań. Style w opałach lub ręcznie zarysowane wyglądają fantastycznie i potrafią czynić cuda, ponieważ nowe rysy wtapiają się w oryginalny design. Także każdy styl twardego drewna z dużą ilością sęków w ziarnie zapewnia świetny kamuflaż.