Jak zaaranżować pokój gościnny?

jak urządzić pokój gościnny

Odwiedzanie rodziny? Weekend dziewcząt? Czas na świętowanie?

Przygotowanie gości o każdej porze roku może być ekscytujące. Musisz zadbać o to, aby ich pobyt u Ciebie był jak najbardziej komfortowy. Kilka drobnych zmian może znacznie przyczynić się do tego, aby goście poczuli się jak w domu. Spójrzmy więc na elementy potrzebne do stworzenia idealnego pokoju gościnnego podczas wakacji lub o każdej innej porze roku.

Meble do sypialni dla gości

Łóżko jest najważniejszą funkcją w pokoju. Chcesz, aby Twoi goście spali wygodnie, więc wybierz najlepszy materac, na jaki Cię stać. Twoi goście – i ich plecy – będą ci za to wdzięczni. Poduszki też powinny być wygodne (bez starych, nierównych poduszek). Jeśli nie spałbyś na materacu lub poduszkach, twoi goście też nie powinni. Udekoruj swoje łóżko czystą, przytulną i zachęcającą pościelą. Prześcieradła powinny ogrzewać gości zimą, a latem chłodniej.

Komoda z szufladami jest ważna, aby goście mogli wygodnie się rozpakować i nie musieli żyć z walizki. Zrób miejsce w szafie i trzymaj pod ręką dodatkowe wieszaki, aby mogli powiesić kilka rzeczy. Upewnij się także, że w przestrzeni znajduje się co najmniej jedno lustro i zapewniony jest łatwy dostęp do wszystkich gniazd elektrycznych.

Jedno lub więcej wygodnych krzeseł akcentujących oferuje relaksującą przestrzeń, aby oderwać się od zajęć domowych, jeśli goście poczują się przytłoczeni. A jeśli masz przestrzeń, mile widziane byłoby małe biurko i krzesło, a nawet kanapa lub miejsce do siedzenia.

Projekt pokoju gościnnego

Łatwo jest stworzyć ciepłą i zachęcającą przestrzeń dla gości. Rozważ swój pokój gościnny jak pokój hotelowy, dom gości z dala od domu przez kilka dni. Co hotel zapewnia odwiedzającym go gościom?

Pomyśl o odwiedzających cię gościach oraz o ich potrzebach i preferencjach. W zależności od dostępnej przestrzeni możesz wykonać kilka różnych funkcji w swoim pokoju gościnnym.

Po pierwsze, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca w szufladzie, co pozwala im rozpakować swoje rzeczy podczas pobytu z tobą. Możesz także dodać składany bagażnik w jednym rogu, aby Twoi goście mieli dostęp do innych spakowanych przedmiotów bez zajmowania miejsca w komodzie lub schylania się na podłodze.

Jeśli Twoi goście podróżują z małym dzieckiem, będą potrzebowali trochę miejsca na ustawienie przenośnego łóżeczka. Upewnij się więc, że jest wystarczająco dużo miejsca na podłodze, aby nadal to robić. Może to wymagać przeniesienia kilku elementów z pokoju lub przesunięcia mebli bliżej ścian. (Te same kroki mogą być konieczne, jeśli Twoi goście podróżują ze zwierzakiem, który wymaga skrzynki).

Wystrój pokoju dla gości – wszystko ma znaczenie!

Niech pokój stanie się oazą w Twoim domu… ​​spokojnym miejscem do relaksu. Być może Twoi goście lubią czytać lub spędzać trochę czasu w ciszy. Następnie możesz stworzyć małą część wypoczynkową w pokoju. Możesz sparować dwa małe krzesła w pobliżu okna ze stolikiem i lampą pośrodku. Dzięki temu goście mogą cieszyć się widokiem na zewnątrz siedząc lub mieć wygodne miejsce do czytania książki podczas swojego pobytu.

Zasady wystroju pokoju gościnnego

Najlepsi gospodarze z wyprzedzeniem myślą o potrzebach gości. Jest niemal pewne, że goście będą musieli pobiec do sklepu po coś, o czym zapomnieli się spakować lub nie mogli zabrać ze sobą ze względu na ograniczenia podróży liniami lotniczymi. Dlaczego nie pomóc im uniknąć stresu, kupując z wyprzedzeniem kilka przydatnych przedmiotów?

Sugerujemy utworzenie koszyka gości z wygodnymi, jednorazowymi lub jednorazowymi przedmiotami i smakołykami. Uzupełnij ją powitalną kartą i ładną kokardą, a następnie zostaw na łóżku lub komodzie na ich przybycie. Poinformuj swoich gości, że jeśli użyją przedmiotu, mogą go zatrzymać, a ty uzupełnisz zapasy dla kolejnych gości.

Dekorowanie pokoju gościnnego

Wybierz miękki kolor. Dekorując swój pokój gościnny, trzymaj się przytulnych neutralnych kolorów. Niebieskie i brązowe kolory są przyjemne, a także miękka zieleń lub żółć w połączeniu z wyraźną, czystą bielą. Unikaj jasnych kolorów i czerwieni, ponieważ Twoi goście mogą mieć trudności z relaksacją i snem w pokoju o jasnych kolorach.

Upewnij się, że zabiegi okienne zapewniają gościom pełną prywatność w dzień iw nocy. Nawet jeśli drzewo zasłania okno, cienie i postacie nadal można zobaczyć z ulicy lub podwórka. Zastanów się nad wyborem ciemnych odcieni – szczególnie w pokojach wychodzących na wschód – aby spóźnieni ptaszki mogli się wyspać. Twoi goście docenią, że pamiętasz o ich prywatności.