Jaki bidet wybrać? Fakty i mity

jaki bidet do łazienki

Bidety są standardem w wielu domach w większości części świata, w tym w Ameryce Południowej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Jednak nadal są one nieznane dla większości Amerykanów z Ameryki Północnej, wielu z nich nigdy nie próbowało, nie są pewni, do czego są używane lub mają obawy oparte na wspólnych mitach na temat bidetów.

Ładny bidet do łazienki już na porządku dziennym

Bidet to urządzenie sanitarne używane do mycia narządów płciowych i odbytu, zapewniające mycie ciepłą wodą, a nie tylko przy użyciu suchego papieru toaletowego. Oto pięć typowych mitów, które mogłeś usłyszeć o bidetach i prawdzie kryjącej się za korzyściami i efektami korzystania z bidetu.

Wybór bidetu do łazienki

Mit 1: Papier toaletowy jest tak samo dobry jak bidet.
Zastosowanie tylko suchego papieru toaletowego nie zapewnia takiego samego poziomu czystości z pozostałościami zwykle pozostawionymi na skórze po wycieraniu. Może to prowadzić do podrażnień i infekcji skóry i może być wyjątkowo bolesne dla osób zajmujących się innymi schorzeniami specyficznymi dla tego obszaru. Spray bidetu zapewnia delikatne mycie na bazie wody, które usuwa wszelkie pozostałości na skórze i zapewnia znacznie głębsze czyszczenie niż przy użyciu papieru toaletowego.

Mit 2: Bidety są szkodliwe dla środowiska.
W końcu bidet zużywa więcej wody i mamy ją oszczędzać, prawda? Zastanów się: użycie bidetu wymaga minimalnej ilości papieru toaletowego – około 75% mniej niż bez bidetu. Średnio zużywamy około 57 arkuszy papieru toaletowego każdego dnia. Liczba drzew potrzebnych do produkcji jest astronomiczna, a proces produkcji papieru toaletowego wymaga znacznej ilości wody. Ograniczenie zużycia papieru toaletowego nie tylko oszczędza pieniądze, ale również oszczędza więcej wody, zużywa mniej drzew i ma pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój i problemy środowiskowe.

Mit 3: Bidety są tylko dla leniwych ludzi.
Dla wielu z nas bidety są czymś, co widzieliśmy tylko w filmach, w których są na ogół luksusowymi przedmiotami znajdującymi się w domu bogatej osoby, takiej osoby, która ma personel, który wszystko dla nich zrobi. Nie robią nic dla siebie, nawet nie wycierają sobie dna. Prawda jest taka, że ​​dobra higiena jest wszystkim, z czego wszyscy możemy skorzystać, a lenistwo nie jest częścią tego równania. Wysoki poziom higieny z bidetu jest również korzystny dla osób cierpiących na takie schorzenia, jak hemoroidy, zespół jelita drażliwego, zapalenie jelita grubego i inne. Bidet jest doskonałym źródłem opieki dla osób z problemami z poruszaniem się, w tym osób starszych i osób niepełnosprawnych. Zapewnia pranie bez użycia rąk z minimalnym skręcaniem i zginaniem w procesie, zapewniając większe poczucie niezależności. Prawie każdy, w każdym wieku, może skorzystać z bidetu.


Mit 4: Dodanie bidetu oznaczałoby remont mojej łazienki. W tym momencie możesz myśleć, że bidet brzmi jak dobry pomysł, ale tak naprawdę nie chcesz remontować. Dzięki nowym technologiom możesz teraz uzyskać fotele bidetowe, takie jak fotel bidetowy, które instaluje się bezpośrednio w istniejącej toalecie. Są łatwe w instalacji i pozwalają cieszyć się zaletami bidetu bez konieczności renowacji.


Mit 5: Nie mam miejsca na bidet.
Kolejną zaletą siedziska bidetowego jest to, że możesz mieć bidet w dowolnej łazience, bez względu na to, jak duże lub małe. Nawet najmniejszy pokój w proszku może zaoferować zalety bidetu. Jeśli w łazience jest miejsce na toaletę, masz miejsce na siedzisko bidetowe.