Jaki materac wybrać dla dziecka?

materac dla dziecka

Projektowanie pokoju dziecięcego jest fajne, ale jest więcej do rozważenia niż motyw i kolory. Wiemy teraz więcej o produktach ekologicznych i ich wpływie na nas, niż kiedykolwiek wcześniej, i musimy wziąć pod uwagę wszystkie informacje, które są nam łatwo dostępne.

Sposób na zaprojektowanie pokoju dziecięcego

Firmy produkujące materace szybko przypominają nam, że spędzamy jedną trzecią życia na ich produktach, ale dla niemowląt i dzieci jest to często znacznie więcej! Do czego przytula się twoje dziecko, kiedy wsadzasz go w nocy? Podczas gdy toksyczne chemikalia są prawie nieuniknione w naszym środowisku, zwykle znajdują się w pewnej odległości, w przeciwieństwie do materacy, z którymi dziecko ma bezpośredni kontakt każdej nocy.

Materace dla dzieci

Zastanawiamy się nad tym, które materace są wygodne do spania, chociaż to, co czai się w konwencjonalnych materacach, może mieć duży wpływ na natychmiastowe i długotrwałe zdrowie Twojego dziecka. Na przykład; kleje używane do przytrzymywania materacy razem mogą zawierać formaldehyd, a pestycydy bawełniane mogą pozostawać na włóknach użytych w materacu dziecka.

Jaki materac dla dziecka kupić?

Wiemy o LZO (lotnych związkach organicznych) w farbie, ale co ze wszystkim, co można znaleźć w materacu dziecka? Na przykład pianka z pamięcią może odgazowywać LZO, co może być szkodliwe. Chociaż użycie środków chemicznych zmniejszających palność maleje, zawsze dobrze jest dwukrotnie sprawdzić. Te chemikalia są powiązane ze wszystkim, od mniejszych dolegliwości, takich jak bóle głowy, zawroty głowy, kaszel, wysypki i problemy z zatokami, do poważniejszych problemów, takich jak astma, alergie i gorzej.

Materace idealne dla dziecka

Więc co możesz zrobić? Możesz wybrać naturalne włókna, takie jak wełna, jedwab, konopie, bawełna organiczna lub naturalny lateks. Ponieważ ludzie coraz bardziej rozumieją stosowanie chemikaliów w produktach codziennego użytku i potrzebę ich unikania, rośnie rynek zdrowych alternatyw, w tym materacy. Wełna naturalnie chroni przed roztoczami, a naturalna pianka lateksowa jest ognioodporna (podczas gdy naturalny lateks jest materiałem naturalnym, niektóre dzieci mogą mieć na nią alergię). Organiczne materace do łóżeczka mogą być wykonane z kombinacji bawełny organicznej, wełny jagnięcej, naturalnego lateksu i / lub włókna kokosowego. Brak chemikaliów oznacza brak odgazowywania.

Gdzie kupić materac dla dziecka?

Rozważ również pokrowiec na materac wykonany z tkaniny z bawełny organicznej zmieszanej z hipoalergicznymi włóknami, które spełniają normy zmniejszające palność. Materace niektóre, choć nie w 100% organiczne, używają hartowanej stali z recyklingu, pianek biologicznych i pokrowców z bawełny organicznej.
Są oddychające i organiczne materace łóżkowe wykonane z naturalnych, odnawialnych, zrównoważonych elementów.
Szwajcarski materac nie zawiera chemicznej obróbki i nie emituje oparów petrochemicznych zawartych w piance poliuretanowej.
Okazuje się, że zakup materaca dla twojego dziecka jest znacznie bardziej skomplikowaną decyzją, niż się spodziewałeś. Postaraj się kupić najbardziej naturalny, wolny od chemikaliów materac, na jaki Cię stać, więc kiedy włożysz dziecko do łóżka, możesz spokojnie odpocząć.