Kuchnia na wymiar w przestronnym mieszkaniu

  • Meble
ile kosztuje kuchnia na wymiar

Gdy urządzamy mieszkanie zawsze pojawia się pytanie jakie meble wybrać do kuchni. Czy zdecydować się na meble kuchenne na wymiar czy może kupić gotowy zestaw z któregoś sklepu oferującego gotowe zestawy? Oba rozwiązania mają pewne zalety oraz wady. Spróbujmy zatem prześwietlić jakimi cechami charakteryzują się meble kuchenne sporządzone na wymiar.

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Plusem jest na pewno możliwość pełnego wykorzystania niedużego pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię. Mieszkania w blokach często oferują niewielki metraż, a dzięki meblom na wymiar zagospodarujemy każdy kąt, zmieścimy optymalną ilość szafek, które wyposażymy w odpowiednie dla nas gadżety. 

Kolejna zaleta to możliwość aranżacji nieregularnego pomieszczenia. Mieszkania na poddaszach często mają skosy, a także pomieszczenia, które nie mają kątów równych. Meble kuchenne na wymiar to wówczas idealne rozwiązanie. Solidny fachowiec przygotuje projekt mebli na każdy kształt pomieszczenia.

Zalety mebli na wymiar do kuchni

Niewątpliwą zaletą jest też jakość mebli. Zestaw wykonywany pod konkretne zamówienie jest robiony ręcznie, a nie masowo przez maszyny. Matariały są lepsze jakościowo, dopracowane w najmniejszych metalach. Jeśli chodzi o kuchnię, warto postawić na przemyślane rozwiązania i oświetlenie. Zobacz nasz poradnik jak urządzić wnętrza w stylu Hi-Tech i zainspiruj się!

Innym plusem jest możliwość samodzielnego dobrania kolorów, blatu czy uchwytów. Sami zaaranżujemy wygląd naszych mebli, dopasowany do koloru ścian czy wyglądu innych elementów wystroju. Mamy pewność, że nikt nie ma kuchni o takim samym wyglądzie.

Koszt kuchni na wymiar w większych miastach

Przejdźmy do wad. Największa to zapewne cena. Gotowe zestawy są tańsze, gdyż są robione na taśmach prodkucyjnych masowo. Dochodzi też czas realizacji, Meble kuchenne na wymiar wymagają pomierzenia kuchni. Następnie czekamy na wykonanie, a to trwać może nawet od kilku do kilkunastu tygodni. Wykonawca ma inne zlecenia lub czeka na zamówione materiały.

Podsumujmy. Meble kuchenne na wymiar to dobre rozwiązanie dla osób mających trochę więcej gotówki i dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na dłuższy czas realizacji.