Modny dom na farmie – pomysł na wnętrza

dom na farmie

Jak zaaranżować dom na farmie?

Rustykalny, ale wyrafinowany, nowoczesny design domu wiejskiego jest jednym z najbardziej poszukiwanych stylów. Uwielbia wyjątkową estetykę designu, która łączy tradycyjne elementy wiejskie z wpływami nowoczesnymi i przemysłowymi. Ten pożądany wygląd płynnie łączy stare z nowym w mistrzowski sposób, dzięki czemu wnętrze jest świeże i ponadczasowe.

Nowoczesny dom na farmie – najlepsze dodatki

Jeśli chodzi o nowoczesny styl wiejskiego domu, chodzi o to, aby wprowadzić do domu charakter, ciepło i osobowość z nutką minimalizmu. Pomyśl o drewnianych akcentach, neutralnych odcieniach i meblach o czystych liniach. Chodzi o zachowanie właściwej równowagi duszpasterskiej i wyrafinowanej przy jednoczesnym zachowaniu utylitarnego podejścia.

Podobnie jak w przypadku każdego innego stylu projektowania, planowanie jest kluczem. Nowoczesny projekt domu wiejskiego koncentruje się przede wszystkim na funkcjonalności i użytkowaniu, dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać przestrzeń, mając na uwadze funkcję.

Jak stworzyć nowoczesny dom wiejski?

W przypadku nowoczesnego wnętrza domu wiejskiego chodzi o stworzenie ciepłego i wygodnego odosobnienia. Materiały organiczne i naturalne są zarówno podstawą, jak i neutralną paletą. Oto kilka kluczowych czynników tworzących współczesny charakter tradycyjnego projektu wiejskieg

Rozpocznij od neutralnej palety
Jest dobry powód, dla którego wielu projektantów wnętrz wybiera neutralną paletę kolorów ścian, ponieważ zapewnia idealne tło dla elementów teksturowych, a także pozwala wyróżnić linie mebli i architekturę pokoju. Kuchnie wiejskie są zazwyczaj jasne, jasne i przestronne. Zacznij od palety kolorów ciepłych lub chłodnych kolorów neutralnych, a następnie nałóż naturalne odcienie drewna.

Reguła 60-30-10 przy dekoracjach wnętrz

Jak zawsze przy dobrym projekcie, pamiętaj o regule 60-30-10. Ta klasyczna reguła dekoracyjna stanowi, że 60% pomieszczenia powinno mieć dominujący kolor, 30% powinno być kolorem dodatkowym lub fakturą, a ostatnie 10% powinno stanowić akcent. Dzięki stylowi wiejskiemu biel jest naturalnym wyborem dla dominującego odcienia. W przypadku pozostałych dwóch kolorów można wprowadzić odcienie ziemi, takie jak szary, jasnobrązowy lub brązowy. 10% kolor akcentu może być odważny lub subtelny w zależności od wyglądu, który chcesz osiągnąć.
Ściany są pomalowane na biało, a drewno dodaje ciepła. Uwielbiam to, jak łączy w sobie wspaniałe tekstury, od grubo wykutych stołów po bielone ceglane ściany, kosze i dywaniki

Graj z kontrastami
Podobnie jak w przypadku każdego stylu, różnorodność faktur dodaje ciepła, głębi i zainteresowania przestrzeni. Pamiętaj, aby dokonać edycji ostrożnie, aby stworzyć spokojny i zrelaksowany styl – klasyczna mantra, że ​​mniej znaczy więcej, jest kluczem. Możesz mieszać drewno i metale, a także mieszankę tkanin, takich jak bawełna, wełna, szenil i konopie. Te tekstury sprawiają, że neutralna paleta wiejskiego domu nie wydaje się płaska.

Nakładaj na mieszane metale w detalach architektonicznych, meblach, oprawach oświetleniowych i sprzęcie. Ogólną zasadą jest ograniczenie go do nie więcej niż trzech metali na pokój.

Kuchnia to idealne miejsce do zabawy z kontrastem

Tutaj możesz łączyć surowo ociosane drewno i organiczne tekstury z polerowanymi materiałami, takimi jak blaty z marmuru z Carrary i szkliwione płytki metra. Rustykalne stołki wiejskie, zawieszki przemysłowe i odzyskane drewniane półki nadają przestrzeni ciepłego i zachęcającego wiejskiego klimatu.

Dodaj elementy przemysłowe
Zaokrąglij pokój, dodając elementy industrialne i antyczne. Kawałki te pracują, aby uziemić przestrzeń w tradycji i zapewniają nitkę, aby zakończyć Twój wygląd. Używaj tych elementów oszczędnie, aby uniknąć tworzenia pokoju, który wydaje się przestarzały.

Przy projektowaniu domu wiejskiego najlepsze akcenty mogą również odgrywać funkcjonalną rolę, taką jak ocynkowane metalowe wiadra do przechowywania, drewniane kominy i żelazne oprawy oświetleniowe.Odsłonięta cegła dodaje przemysłowej przewagi, a w połączeniu z półkami z surowego drewna stanowi wyrafinowany element tego stylu projektowania.

Wykorzystaj naturalne włókna i pierwiastki organiczne
Dodawanie naturalnych materiałów na neutralnej podstawie idzie w parze z projektowaniem domu wiejskiego. Chodzi również o wprowadzanie na zewnątrz. Materiały organiczne, takie jak drewno, len i konopie, doskonale sprawdzają się w tym połączeniu. Pomyśl o wprowadzeniu kamienia, a także naturalnych materiałów, takich jak wiklina, rattan i siza